programy za darmo

Darmowe programy graficzne

Darmowe programy graficzne

Darmowe programy graficzne, dla każdego bez wydawania majątku na licencje. Potrzebujesz obrobić zdjęcia z wakacji, wyciąć tło do zdjęcia profilowego w mediach społecznościowych, lub wykonać samodzielnie ulotkę, wizytówkę czy też zdjęcie produktowe do własnego sklepu.

Mam dobą widomość, zrobisz to wszystko korzystając z darmowego oprogramowania.

Poniżej zaprezentuje kilka programów do grafiki 2d. Kolejność jest przypadkowa. W konsekwencji każdy z nich jest wybitny w innych dziedzinach, dorównując programom komercyjnym.. To nie jest żaden ranking, tylko wykaz czego użyć z darmowych programów aby wykonać swój projekt.

Darmowe programy i ich funkcje.

PIXLR

Doskonały program do edycji zdjęć produkcji wizytówek zaproszeń ulotek reklamowych 

Program dostępny na urządzenia mobilne Komputery PC oraz jako aplikacji dostępna z poziomu strony internetowej. Zawiera bardzo fajne filtry i efekty gotowe do użycia. Usuń tło za pomocą jednego kliknięcia rzuć je do projektowanej ulotki lub jako zdjęcie profilowe w media społecznościowe, albo jako ikonka lub miniaturkę na YouTube. Chcesz zmontować zdjęcia? Twórz kolaże zdjęć za pomocą gotowych szablonów. Animuj dowolny projekt właśnie dzięki PIXLR. Zacznij projektować wizytówki, zaproszenia i prezentacje dzięki profesjonalnie przygotowanym szablonom.

CANVA

Bardzo dobre narzędzie do produkcji ulotek wizytówek gotowe szablony dodatkowa funkcja której nie daje żaden inny tego typu program to zapis video z kamery lub ekranu twojego urządzenia 

Program dostępny na Platformę Windows Mac i Android oraz w wersji online na przeglądarkę internetową. Tak też otrzymujemy idealna platforma do robienia wszelkiego rodzaju prezentacji, ulotek wizytówek . Ogromna baza profesjonalnych szablonów. Ma też do stęp do multimediów które możemy użyć w własnych projektach lecz wymaga to wersji płatnej. Poza tym ma funkcje nie dostępna w żadnym innym programie tego typu, zapis wideo z ekranu lub kamerki. Można oczywiści gotowy film importować do programu. Podsumowując potężny kombajn z wieloma opcjami. Na koniec niestety trzeba dodać ze dość trudny w obsłudze, trzeba się troszkę naszukać i może po prostu nauczyć funkcjonować w tym środowisku.

iPiccy

Kolejne darmowe narzędzie proste w obsłudze i mało skomplikowane. Działa w przeglądarce internetowej, nawet bez rejestracji.

Działa w przeglądarce jago autorzy nie przyłożyli się do wyglądu pulpitu. Ale nie przeszkadza to w funkcjonalności samej aplikacji. Nie posiada polskiej wersji językowej możemy użyć oczywiście tłumacza w przeglądarce internetowej. Funkcjonalność została podzielona na 3 części:

  • Kolaż zdjęć
  • Nowy projekt – tutaj mamy możliwość stworzenia projektu w oparciu na warstwy
  • Edytowanie zdjęć

Krita

Aby dopełnić możliwości darmowych programów, musiałem dopisać do listy program KRITA działający pod Windowsem Linuxem i macOS 

Program umożliwiający odręczne rysowanie lub malowanie. Najlepiej używać do tego tabletu graficznego. Program jest naprawdę bardzo dobry można go porównać do Corel Painter. Ma doskonałe pędzę i płótna, efekt naprawdę może zadziwić. Minus to fakt ze niektóre pędzle są dodatkowo płatne.

Podsumowując zamieściłem 4 darmowe programy graficzne które tak naprawdę umożliwia nam wykonanie każdego projektu bez konieczności zakupu drogich licencji profesjonalnych programów graficznych.