A9 Studio fotografii artystycznej - logo Facebook A9 logo Google Plus A9 logo Pinterest  A9 logo

Informacja o usługach fotograficznych

Cennik usług fotograficznych

Klienci

Słownik fotograficzny

Portfolio fotograficzne

O autorze


KAMIEŃ I WODA:


OPIS PROJEKTU


Woda i Kamień, Kamień i woda - oto świat składający się z tak prostych składników, z których żaden nie jest sztuczny. Cała kompozycja tego prostego świata została stworzona przez Boga.
Panta rhei, czyli wszystko płynie. Nic nie jest stałe, nic nigdy w świecie wody i kamienia nie będzie takie samo. To miejsce zmian, dynamizmu, ciągłego poszukiwania. Choć kamienie, które współtworzą ten świat wydają się stałe i niezmienne one także podlegają zmianom. Zmienia je woda - rzeźbi, wygładza, szlifuje, poleruje. Udoskonala je padające światło, ciągle zmieniając swoją barwę tworzy fantazyjne wzory, w zależności od kąta padania, otoczenia, pogody, pory dnia i nocy. I w końcu sama woda, nigdy nie przepływająca idealnie tak samo. Pieni się, wrze, gęstnieje dodając wyraźnistości i blasku scenerii jej świata. W niej tkwi iskierka życia, które nieustannie ewoluuje, nigdy nie gasnąc daje poczucie czegoś pewnego, pozytywnego.
Obrazy tworzy sama przyroda, a my, ludzie, próbujemy jest tylko nazwać, skojarzyć z czymś nam znanym, czymś co pozytywnie na nas będzie oddziaływać.

JAK POWSTAŁY TE FOTOGRAFIE


Fotografując świat w wodzie dbam o wyrazistość i kontrast fotografii. Kolory zostały wzmocnione regulacją nasycenia barw, ale cała sztuka fotografowania wody polega na znalezieniu się w odpowiednim miejscu i czasie. Pierwsze moje bardzo kolorowe zdjęcia powstały w środku lata, co miało znaczący wpływ na świało i jego barwę. Nietóre ujęcia robiłem o wschodzie lub zachodzie słońca, przed i po burzy, gdy nietypowe światło słoneczne barwnie rozświecało wodę, która w pochmurny i szary dzień wygląda całkiem zwyczajnie. W zimie słońce, lód, śnieg dają niesamowite efekty, które staram się znaleźć i uwiecznić.
Mój świat to też świat makro. Bardzo wiele z tych ujęć, które zrobiłem w rzeczywistym świecie nie zajmuje więcej miejsca niż kilkadziesiąt cm. Fotografuję teleobiektywem z odległości około co najmniej jednego metra. Nie zasłaniam światła, nie ingeruję swoją obecnością w fotografowany świat. Stąd mój cykl zdjęć
to praca z formą, szukaniem fotogenicznych i kolorowych form w wodzie. Wręcz chodzę środkiem potoków górskich i szukam tego co mam pod nogami.

CZAS REALIZACJI PROJEKTU


wrzesień 2012 - styczeń 2016

CEL PROJEKTU


Fotografując ten cudowny i kolorowy świat chcę nieść radość, zadumę nad chwilą która już nigdy nie wróci, ale zapadnie nam w pamięć i chętnie do niej wrócimy.

REALIZACJA PROJEKTU


I wystawa prac odbyła się w lutym 2015 w Galerii Schody w Warszawie (wystawa indywidualna, odsłona I)
II wystawa prac odbyła się w maju 2015 w Galerii Spokojna w Warszawie (wystawa zbiorowa)
III wystawa prac odbyła się w czerwcu 2015 w Galerii UW w Warszawie (wystawa indywidualna, odsłona II)

IV wystawa prac odbyła się w październiku 2016 w galerii  radia Słubfurt, Frankfurt/O (Niemcy) podczas Festiwalu nowej sztuki "Labirynt"


Poniżej wybranych 16 prac z 51 istniejących. Po 8 dla każdej odsłony.


Odsłona I:

Recenzję z wystawy prac można przeczytać tu: http://magazyn.o.pl/2015/maja-piotrowska-tryzno-glebia-powierzchnia-feeria-i-foliawoda i kamień: turkusy chryzolity rubiny beryle woda i kamień: kraina elfów
woda i kamień: moje zimy i jesienie woda i kamień: ukryta róża
woda i kamień: różowy smok woda i kamień: ekstaza
woda i kamień: piekło czy raj woda i kamień: pieszczota powietrza


Odsłona II:woda i kamień: porządek i chaos woda i kamień: odmieniec
woda i kamień: rzeka życia woda i kamień: dziecięcy świat wyobraźni
woda i kamień: migracja form woda i kamień: zręby czasu
woda i kamień: opływ woda i kamień: zmysłowe sny małej dziewczynki


Odsłona III:woda i kamień 3 woda i kamień 3
woda i kamień 3 woda i kamień 3
woda i kamień 3 woda i kamień 3
woda i kamień 3 woda i kamień 3


Odsłona IV:

(zdjęcia należy oglądać w jednej linii są ułożone dwójkami lub trójkami)woda i kamień 4
woda i kamień 4
woda i kamień 4
woda i kamień 4