A9 Studio fotografii artystycznej - logo Facebook A9 logo Google Plus A9 logo Pinterest  A9 logo

Informacja o usługach fotograficznych

Cennik usług fotograficznych

Klienci

Słownik fotograficzny

Portfolio fotograficzne

O autorze


BUNT LUSTER

OPIS PROJEKTU


Zwykłe lustro odzwierciedla rzeczywistość. Fotografia, która nie chce tylko odzwierciedlać rzeczywistości potrzebuje „luster zbuntowanych”. Takich, które nie tyle odbijają wyglądy rzeczy, do jakich przywykliśmy , ile mają zdolność kreowania nowych , nieodkrytych dotąd form i znaczeń. Lustro jest dobrym narzędziem, ponieważ odrywa nas od rzeczywistości, a „lustro zbuntowane” przenosi nas również w jej inny wymiar, pomaga odkryć jej dotąd ukryty potencjał formalny i emocjonalny. Nudne i sztampowe, czasem pospolite formy uliczne, odbite na powierzchni „zbuntowanego lustra” nabierają znaczeń metaforycznych, nowych sensów oraz siły uczuciowego przekazu.

Fotografowanie lustrzanych odbić form architektonicznych umożliwia skupienie się na całych powierzchniach zamiast na detalach oraz zupełnie abstrakcyjne i niekonwencjonalne pokazanie tych form, np. poprzez ich rytmizację czy zaburzenia proporcji. Ukazanie wielowymiarowości form uwydatnia ich ukryte znaczenia oraz uczucia, jakie mogą im towarzyszyć. Pomaga „odrealnić” banalne sytuacje uliczne, nadać im fantazmatyczny i oniryczny charakter.

CZAS REALIZACJI PROJEKTU


wrzesień 2015 - nadal

CEL PROJEKTU


W moim projekcie skupiłem się na poszukiwaniu idealnych form będących wielowymiarowością światów w niej zawartych. Szukam ich poprzez dekonstrukcję i ponowne odrodzenie form odzwierciedlanego świata. Każdy z odrodzonych światów istnieje tylko w mojej wyobraźni. Formy odbijane w lustrach są wprawdzie osadzone w rzeczywistości, jaką na co dzień postrzegamy, ale w moim „odzwierciedlonym świecie” nabierają nowego, autonomicznego statusu. Mój świat to świat baśni. To moja próba znalezienia sensu i nadziei po drugiej stronie lustra.

stan lewitacji form światła przestrzenie
w kafelkowym świecie chaos okęcie
w zwierciadle: świało miejsca świat selfie
w zwierciadle: odbicie form w zwierciadle: surrealistyczne odbicie ulicy
w zwierciadle: lustrzany świat mody w zwierciadle: oaza wytchnienia